Home Poważna Dyszka

A tutaj będą takie różne materiały jak Poważna Dyszka itd 🙂 Będzie się działo, Człowieku! No, ale jak widzisz na razie pustka. Oj, Panie – pustka. Wobec tego niezaprzeczalnego faktu proponuję wam przepis na kurczaka po seczuańsku:

Składniki:
4 piersi kurczaka (bez skóry)
3 łyżki mąki kukurydzianej
1 łyżka oleju (proponuję unikać silnikowego i zainteresować się spożywczymi)
3 roztarte ząbki czosnku (uważaj – palce mogą zaśmierdnąć!)
5 łyżek sosu sojowego
1.5 łyżki octu z białego wina
1 łyżeczka cukru (bo to biała śmierć jest)
1/4 szklanki wody
6 cebulek dymek pokrojonych na kawałki o długości 2-3 cm
szczypta pieprzu kajeńskiego (i nie kombinuj, że niby dwie albo trzy szczypty – w przepisie jest jak byk, że ma być jedna, więc nie graj bohatera)

Sposób przygotowania: Piersi kurczaka pokrój w kostkę o boku 3-4 cm. Przełóż do woreczka, wsyp mąkę kukurydzianą i zawiąż woreczek. Potrząsaj nim tak długo, aż mąka oblepi mięso i zacznie sypać swoich wspólników. W rondlu lub woku rozgrzej olej, włóż kawałki kurczaka, dodaj roztarty czosnek, usmaż na złoty kolor (wiem, że dziewczyny lubią brąz, ale w tym wypadku jest to barwa niepożądana – możesz mi zaufać). Następnie dodaj sos sojowy, ocet winny, cukier i wodę. Przykryj i gotuj przez 3 minuty. Dodaj dymki i pieprz kajeński (szczypta miała być!). Odkryj wok, gotuj dalej około 2 minut. Przepis pożyczony z portalu ugotuj.to, ale nieco zmodyfikowany 😉